+48 600 382 176 michal@nadzoruje.pl

Niemal każdy z nas marzy o budowie własnego domu jednorodzinnego. Jednak nadmiar obowiązków oraz koszty związane z tą inwestycją sprawiają, iż zmuszeni jesteśmy zrezygnować z tego marzenia. Czy jednak faktycznie własny dom oznacza masę wydatków oraz spłacany latami kredyt? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Planowanie inwestycji

Koszt budowy własnego domu jednorodzinnego zależny jest przede wszystkim od wielu czynników, w skład w których między innymi wchodzą: powierzchnia, liczba kondygnacji, stopień skomplikowania bryły, rodzaj wybranych materiałów oraz sposób budowania. Kiedy więc decydujemy się na rozpoczęcie takiej inwestycji, to powinniśmy wybrać projekt, który będzie odpowiadał naszym potrzebom, ale też jednocześnie będzie skrojony na miarę naszych finansowych możliwości. Dobrym posunięciem będzie z pewnością szczegółowe zaplanowanie kolejnych etapów budowy oraz określenie maksymalnych kwot jakie chcemy na nie przeznaczyć. Będzie to dla nas oznaczało komfort psychiczny oraz zaoszczędzenie nawet kilku tysięcy!

Jak zaoszczędzić na budowie domu?

Jeśli chcemy zaoszczędzić na budowie domu to powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań: Jakiego domu potrzebuję? Jakie potrzeby mam ja i moja rodzina? Jak wysoki kredyt mogę wziąć? Co mogę zrobić by zminimalizować jego wysokość? Ile kosztuje stan surowy, a za ile chcę uzyskać gotowy już dom? Czy całość prac będzie wykonywana przez firmę budowlaną czy część rzeczy mogę zrobić sam?

Rozważając budowę własnego domu należy zawsze mieć na uwadze własnego potrzeby i oczekiwania, ale także orientować się jakie elementy projektu generują, a jakie minimalizują koszty inwestycji. Potem należy zastanowić się jak samemu można wpłynąć na obniżenie kosztów poszczególnych wydatków.

Budowa domu jednorodzinnego - Nadzoruje

Nie bez znaczenia będzie tutaj także wnikliwe przeglądanie ofert poszczególnych firm, porównywanie cen oraz poszukiwanie optymalnych rozwiązań. Zdarza się bowiem, że ceny za materiały budowlane lub ceny za poszczególne usługi ulegają znacznym wahaniom i akurat uda nam się trafić na obniżki interesujących nas towarów. Pamiętajmy także, że zmiana materiałów lub sposobu wykonywania poszczególnych prac nie musi wpłynąć radykalnie na obniżenie kosztów budowy. Unikać należy także całkowitej rezygnacji z usług profesjonalnej firmy budowlanej – jeśli nie znamy się na sprawach związanych z branżą budowlaną to łatwo będzie nam popełnić jakiś błąd, którego skutki mogą być dla nas dosyć nieprzyjemne i mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Wykańczanie wnętrz

Wykańczanie wnętrz nie oznacza jedynie malowania ścian czy też ustawiania zakupionych wcześniej mebli. To również ogrom prac związanych z instalacjami grzewczymi, elektrycznymi oraz wodno-kanalizacyjnymi. A to one bez wątpienia będą jednymi z najdroższych inwestycji przy budowie domu. Nie da się jednak ukryć, że są dosyć kluczowe, dlatego pod żadnych pozorem nie należy na nich oszczędzać. Prawidłowe wykonanie instalacji przełoży się bowiem nie tylko na prawidłowe funkcjonowanie naszego domu, ale również na nasz komfort i bezpieczeństwo. Pozwoli także na uniknięcie kilku dodatkowych wydatków związanych z wymianą elementów lub ich naprawą.


Planujesz budowę własnego domu? Odwiedź naszą stronę: http://nadzoruje.pl.